Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomocnik w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, funkcja tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim wskutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy postanowienie omówić o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, gdy genealogia światła jest jednorodne, owo jest uznany jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ważność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśli chodzi o projektowanie natomiast oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej zrozumieć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, natomiast daje stosunek na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wesprzeć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą ulżyć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest masa mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy aktualnie kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego grunt jest, żeby poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten kategoria urządzenia posiada stałą oś poziomą tudzież ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten odmiana jest wyposażony w stałą ośka pionową a dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać http://www.bronicki.pl, że zarówno kategoria A podczas gdy a wariant B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów wariant jednostki jest w użyciu do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii zaś poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten gatunek charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, że odmiana C jest uznany w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten odmiana struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl materia biorąc, ów model jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe oraz lśnienie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był streszczony zobrazowanie zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów towar pomoże Ci uzyskać w znacznym stopniu lepsze uchwycenie tych jednostek.